Молебен о сохранении творения Божия

Сегодня в нашем храме был отслужен молебен о сохранении творения Божия. Такие молебны совершаются в первое воскресенье сентября по решению Священного Синода Русской Православной Церкви, начиная с 2015 г. Молебен о сохранении творения Божия; прекрасного и совершенного, Премудростию Всевышнего созданного и от грехов человеческих страждущего.

«Сотвори́вый мир и вся, я́же в нем, Го́споди, приими́ покая́ние на́ше и во вре́мя потре́бно посли́ земли́ дождь и благорастворе́ние возду́хов, умири́ стихи́и, да грех на́ших ра́ди не му́чается и стра́ждет тварь, мо́лимтися, услы́ши и ми́лостивно поми́луй.
Еще́ мо́лимся о е́же не помяну́ти беззако́ний и непра́вд люде́й Свои́х, и отврати́ти от нас весь гнев Свой, пра́ведно на ны дви́жимый, и не погуби́ти мир сей гла́дом, жа́ждею и ины́ми бе́дами, но сохрани́ти его́ и нас пощади́ти, мо́лимтися, услы́ши и ми́лостивно поми́луй»